Skriv til ledere

Det er den tiden av året når vi begynner å mase om medlemslistene og årsrapportskjemaene fra lokallagene våres.

Jeg er enig. Det er litt styr. MEN, DET ER VERDT DET!

Hvorfor? Her er noen grunner:

  1. Barna og ungdommene våre har sin egen forening, der de har innflytelse i alle ledd.
  2. De unge og uerfarne i menigheten får trening i demokrati – nyttig for videre engasjement i både menighet og samfunnet.
  3. Vi har råd til mer. Arrangementspriser som gjør det mulig for flere å være med. Flere menighetsbesøk. Mer kapasitet sentralt til å tjene lokale menigheter bedre, med bedre ressurser og en god webside. Topp trening og lederkonferanser.

Husk at SABU er ikke Victor. SABU er heller ikke vi 3 og halv som jobber sentralt.  Nei, SABU er oss. Alle sammen. Et team, som skaper gode rammer sammen der de unge i menigheten og deres venner kan oppleve at Gud er god og at det er godt å være hos han. Så takk for at du er med på det. Takk for at de av dere som er lokale ledere gjør en god jobb med å utføre et enkelt lokalt årsmøte og fylle ut medlemslistene på en fullstendig måte. Og, at dere sender disse skjemaene inn før utgangen av november.

Vi ses på lederkonferansen,

 

Victor